Strona główna » Ciekawe linki
| A A A
polski
Oferty pracy

A może własna firma?
Ciekawe linki

Logowanie do systemu Uczelni
 
CIEKAWE LINKI


www.puw.pl - Polski Uniwersytet Wirtualny –- uczelnia przyjazna niepełnosprawnym. 

www.www.niewidzialni.eu - Największy portal internetowy nie tylko dla osób z niepełnosprawnością w Polsce 

infolinkon.waw.pl - strona, której celem jest ułatwienie osobom niepełnosprawnym odnalezienia się w świecie ludzi podobno pełnosprawnych. Znajdziecie tutaj linki do stron instytucji utworzonych między innymi po to, aby pomagały nam - niepełnosprawnym. Z założenia jest to strona pomocowa, ale jak dalej będzie się rozwijać to zależy także od naszych gości, czyli od Was drodzy użytkownicy. 

www.zielonalinia.gov.pl - to jeden z kanałów kontaktu Centrum Informacyjno-Konsultacyjnego Służb Zatrudnienia "Zielona Linia" z klientami: bezrobotnymi, poszukującymi pracy, pracodawcami i wszystkimi zainteresowanymi usługami rynku pracy oraz informacjami o świadczeniach i wsparciu oferowanym przez Powiatowe Urzędy Pracy. Na naszej stronie klienci mogą odnaleźć przydatne informacje o przysługujących uprawnieniach, usługach świadczonych poszukującym pracy i pracodawcom. W najbliższym czasie planujemy przebudowę strony i poszerzenie jej o nowe funkcje. Portal umożliwiać będzie wyszukiwanie ofert pracy, szkoleń, dodawanie cv przez osoby bezrobotne i poszukujące pracy, dodawanie ofert pracy przez pracodawców.

Fundacja - Jest to portal informacyjny dla rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością, prowadzony przez Fundację "Promyk Słońca". Na stronie znajdują się najnowsze artykuły i informacje. Można uzyskać również bezpłatną pomoc online ekspertów z zakresu prawa, edukacji, leczenia i rehabilitacji oraz wczesnego wspomagania rozwoju. 

www.pracuj-pomimo.pl - Związek Stowarzyszeń Rodzin i Osób Chorych Psychicznie POL - FAMILIA w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje projekt "Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi na rynku pracy", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Oprócz Związku POL - FAMILIA w projekcie uczestniczą jako partnerzy cztery organizacje: Stowarzyszenie Nadzieja dla Rodziny w Gdańsku, Fundacja Klub Lokalnej Integracji "Lonia" w Łodzi, Stowarzyszenie Klub Wsparcia Psychicznego w Bydgoszczy oraz Toruński Stowarzyszenie Współpraca. 

www.zrobmy-to-razem.pl - Fundacja Wsparcia Osób Niepełnosprawnych "SHAMROCK". Forum dla osób dotkniętych niepełnosprawnością i nie tylko. 

www.hotelebezbarier.pl - Strona z bazą miejsc hotelowych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, oparta na opiniach Osób niepełnosprawnych, które osobiście sprawdziły hotel, pensjonat lub inne miejsce hotelowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych. 

www.odszukani.pl - 22 maja wystartował nowy portal społecznościowy - Odszukani.pl. Głównym jego założeniem jest zrzeszanie ludzi, mających wątpliwości, problemy, szukających konkretnych rozwiązań i pomysłów. Dzięki nam internauci znajdą odpowiedź na każde nurtujące ich pytanie. 

www.sluchowisko.net - serwis, który jest w całości przeznaczony osobom z problemami słuchu.
Na jego stronie można znaleźć niezbędne informacje o audioprotetycznych placówkach pomocy, aktach prawnych, nowoczesnym sprzęcie wspomagającym słyszenie oraz spytać się dyżurującego eksperta o problemy z niedosłuchem. Z bogatego zbioru artykułów dotyczących tematu pogarszania się słuchu oraz problemów i porad w znalezieniu pracy, można również przeczytać wiadomości z kraju i ze świata, interesujące relacje ze spotkań, imprez, zjazdów oraz innych form aktywnego spędzania czasu wolnego. 
Jako serwis społecznościowy, umożliwia stworzenie własnego bloga, umieszczanie zdjęć w galerii, udzielanie się na forum dyskusyjnym czy kontaktowanie się z innymi użytkownikami przez chata. 

www.mukowiscydoza.pl - Jesteśmy fundacją zajmującą się szeroko rozumianą pomocą osobom chorym na mukowiscydozę i ich rodzinom, a także działalnością informacyjną, mającą na celu podniesienie społecznej świadomości istnienia tej choroby. Wsparcie, jakie oferujemy naszym podopiecznym, dotyczy między innymi ich aktywizacji zawodowej. 

www.bezbarier.icg.pl - mówiąca strona przeznaczona dla osób z dysfunkcją wzroku. 

www.wtz.walbrzych.szm.com - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Wałbrzychu. Warsztaty Terapii Zajęciowej ul. Nałkowskiej 4a, 58-309 Wałbrzych. 

www.wrzos.org.pl/dik - w Krakowie, Radomiu, Wrocławiu i Zielonej Górze działają Biura Doradztwa i Kariery dla osób niepełnosprawnych, które są miejscem, gdzie analizowana jest sytuacja osoby niepełnosprawnej, udzielana pomoc doradcy zawodowego, psychologa i prawnika oraz dobierana w odpowiedni sposób właściwa oferta pracy lub metoda postępowania przy jej poszukiwaniu. Zapraszamy! 

www.pomocmaltanska.pl - Strona projektu Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich Pomoc Maltańska"Otwarte Serca - Centra Doradcze", którego głównym zadaniem jest pomoc osobom niepełnosprawnym w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej. 

www.krokikupracy.pl - Projekt "Kroki ku pracy - program aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych", realizowany w ramach jednego z działań programowych - SPO RZL Działanie 1.4 a. Ciekawe zajęcia i warsztaty pomagaj+/- osobom niepełnosprawnym poruszać się na rynku pracy i znaleźć zatrudnienie. Działają cztery biura projektu: Częstochowa, Poznań, Radom i Warszawa, w których uzyskać można pomoc i poradę. 

www.firr.org.pl - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego pełni rolę administratora w Partnerstwie Na Rzecz Zwiększenia Dostępności Rynku Pracy Dla Osób Niewidomych realizującego projekt w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. 

www.artrom.pl - firma zajmująca się dostosowaniem otoczenia do potrzeb niewidomych. 

www.przyjazne.pl - miejsca przyjazne niepełnosprawnym. Jest to serwis z informacjami o miejscach przyjaznych osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Noclegi w całej Polsce ze szczegółowym opisem stopnia przystosowania dla osób niepełnosprawnych, informacje dotyczące stopnia przystosowania miast do przyjęcia niepełnosprawnych turystów. 

Staffordshire University - jak niepełnosprawni studenci radzą sobie na uczelniach na świecie.